ניקוי מרזבים

סתימות במרזבים מהוות כבעיה נפוצה ומאוד לא נעימה ובעיקר כאשר הן מתרחשות במרזבים אשר משמשים לניקוז שם מי גשמים.
ישנם מספר גורמים מרכזיים להיווצרותן של סתימות במרזבים ובין היתר: עלים, אבק, צמיחת שורשים במרזב, חלקי רעפים או חומרי איטום שונים אשר נופלים מהגג ובמקרים בהם מדובר במרזבים המשמשים לניקוז נוזלים, גם שאריות של לכלוכים יכולות להוות כגורם להיווצרות הסתימה.

 

ניקוי מרזבים ופתיחת סתימה במרזב

חשיבות הטיפול בבעיה
סתימה במרזב עלולה לגרום עם הזמן, לנזק משמעותי הן למרזב והן לגג.
במקרים מסוימים, סתימות במרזבים אשר אינן מטופלות בזמן, עלולות להוביל למצבים של רטיבות בתקרה ובקירות ובמקרים קיצוניים יותר, גם לחדירה של מים אל תשתיות הבניין ופגיעה משמעותית בהן.

מהסיבה הזאת, חשוב מאוד לטפל בסתימה כבר כאשר מופיעים הרמזים הראשונים אשר מעידים על קיומה.

 

איך פותחים את הסתימה?
ישנם מקרים בהם ניתן לבצע את פתיחת הסתימה במרזב באופן עצמאי, על ידי פעולות פשוטות יחסית של ניקוי המרזב ושימוש בצינור במטרה לנסות ולפתות את הסתימה בלחץ מים.

ניקוי מרזבים ופתיחת סתימה במרזב

יחד עם זאת, במידה והגישה למרזב היא בעייתית או שהסתימה לא נפתחת בפעולה העצמאית אותה ביצעתם, ההמלצה תהיה להזמין איש מקצוע, אשר יעשה שימוש בספירלה או בציוד מקצועי אחר לצורך פתיחת הסתימה – בהתאם לגורמי הסתימה ולמידת החומרה שלה.

מניעת הסתימה
חשוב לדעת, שישנן פעולות בהן ניתן לנקוט על  מנת למנוע מצבים של סתימה במרזב, אחת מהפעולות המרכזיות והאפקטיביות ביותר להשגת המטרה, היא הקפדה על ניקוי מרזבים וגגות.


כאן חשוב לציין שניקוי מרזבים יכול להיות לעיתים מורכב, מכיוון שלא תמיד הגישה למרזב היא קלה ונוחה ולכן, לעיתים קיימים סיכונים בטיחותיים בהגעה אליו.


מהסיבה הזאת, מאוד יכול להיות שתגיעו להחלטה כי הדרך הטובה ביותר להשגת המטרה היא להזמין איש מקצוע על מנת שזה יבצע את עבודת ניקוי מרזבים בעבורכם.

 

אם גם אתם מעוניינים בשירות של ניקוי מרזבים ופתיחת סתימה במרזב ולא רוצים להתפשר על פחות מהשירות המקצועי והיסודי ביותר אותו תוכלו לקבל , מוזמנים ליצור עמנו קשר, לקבלת ייעוץ או להזמנת שירות.  

עופר דואני - שירותי ביובית

052-459-6363